Особливості тотального ендопротезування кульшового суглоба у хворих на ревматоїдний артрит

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Ревматоїдний артрит – аутоімунне захворювання організму, в основі якого лежить системне прогресуюче ураження сполучної тканини з переважною зацікавленістю суглобів, що призводить до їх руйнування та втрати функції останніх.

При ураженні кульшового суглоба у даної категорії хворих тотальне ендопротезування його є єдиним ефективним методом оперативного лікування.

При плануванні подібних оперативних втручань слід враховувати наступні особливості: у більшості хворих спостерігається зниження щільності кісткової тканини, а 70 % визначається остеопороз; ураження не обмежується тільки кульшовим суглобом, а як правило є контрактури в суміжних суглобах; силові характеристики даного контингенту хворих значно знижені; в анамнезі у таких хворих наявність базисної та глюкокортикоїдної терапії.

Аналіз рентгенограм показав, що характерним ураженням кульшового суглоба є протрузійні коксити, що під час операції часто змушує виконувати пластику дефектів кістковим трансплантатами.

Вивчення остеогенної активності цієї категорії хворих свідчить про зниження регенераторного потенціалу кісткової тканини, результатом чого є порушення нормальних темпів перебудови її з переважання процесів деструкції.

Враховуючи дані клініко-лабораторних досліджень, рентгеноморфометрії, ультразвукової денситометрії, тесту Споторно-Романьолі цим хворим, в залежності від ситуації, виконувалося тотальне ендопротезування кульшового суглоба з фіксацією компонентів безцементним способом, або на цементі.

Під час операції проводився забір кісткової тканини з різних ділянок кульшового суглоба. Таким чином вивчалася профібробластична активність клітин попередників кістково мозку у цього контингенту хворих.

Отримані дані свідчать, що у 20% хворих остеогенний потенціал майже не порушений, а у 30% хворих він майже відсутній. Інші 50% хворих мають знижений остеогенний потенціал.

У віддалених результатах від 3 років було прослідковано більше 75% прооперованих хворих, яким виконувалося тотальне ендопротезування кульшового суглоба. Як добрі можна розцінити 78%, задовільні – 19%, незадовільні 3 %.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.